Kollpite ne Menyre Kumanovare

Përbërësit për 4 persona:
1/2 kg pete te gatshme
400gr dhathe
3 veze
4 luge miell
1 tharm i fresket
300ml qumesht
150ml vah
kripe dhe piper i zi

Përgatitja:
Ne ene te thelle e veme tharmin dhe qumeshtin dhe perziejme me luge. E shtojme miellin dhe vajin dhe vazhdojme te perziejme. Shtojme nje veze dhe dy te bardha te vezes. Vazhdojme te perziejme me tel kuzhine dhe ne ene e grijme djathin.
 Siper dy peteve hedhim nga kjo permbajtje. Dy pete i mbeshtjellim ne forme roleje dhe rolene e mbeshtjellim ne forme te rrumbullaket. Kollpiten e veme ne tave te lyer me vaj. Te njejten gje e bejme edhe me kollpitet e tjera. Me furqe kuzhine i rrahim dy te verdhat e vezes dhe me to i lyejme kollpitet. Taven e veme ne furre. Pjekim 40minuta, ne temperature prej 220 grade.
Kollpitet i nxjerrim nga tava dhe i rendisim ne forme rrethi ne derrasen per servirje (Servirjen e beni sipas deshire).

Bajadera me Mish Pule

Përbërësit:
1 pule,
300gr sallam,
200ml shtalpe,
3 veze,
300gr kaqkavall,
100gr susam,
1 luge ereza te perziera,
vaj,
kripe dhe piper i zi.

Përgatitja:
Pulen e veme ne tenxhere me uje ne zjarr , i hedhim ne te erezat e perziera dhe e mbulojme me kapak.
Pasi zien pula ,e ndajme mishin nga kockat . Mishit te pules ia shtrydhim lengun dhe e presim ne cope te imeta , te cilat i veme ne nje ene te madhe e te thelle. Hedhim mbi to kripe , piper te zi dhe vaj. E perziejme permbajtjen dhe e veme ne tave , te cilen e kemi lyer me vaj siper i veme fetat e sallamit dhe kaqkavallit te grire. I rrahim me pirun vezet dhe shtalpen dhe i hedhim siper kaqkavallit te grire ,ne fund ne tave e hedhim susamin. Taven e veme ne furre pjekim 15 minuta ne temperature prej 200 grade.
 Mishin e pules , te pergatitur ne kete menyre e presim ne cope dhe e zbukurojme me gjethe te sallates jeshile.

Qofte Patatesh

Përbërësit:
800gr patate te ziera,
2 veze,
3 luge miell,
50gr gjalpe,
100gr kaqkavall,
100gr djathe i shkrire,
1/2 luge piper i kuq,
2 luge buke e grire,
50ml qumesht,
vaj,
kripe dhe piper i zi.

Përgatitja:
I shtypim patatet e ziera si per pune hedhim kripe, piper te zi dhe 3 luge miell. Ne ene i thyejme vezet dhe i shtojme buken e grire dhe perziejme. Ne ene tjeter te thelle e grijme kaqkavallin e shtojme djathin e shkrire , qumeshtin dhe gjysme luge piper te kuq.
  I lyejme duarte me miell, marrim nga masa me patate dhe i formesojme qoftet. Qoftet i skuqim ne tiganin me vaj dhe gjalpe.Qoftet e skuqura i nxjerrim nga tigani dhe i veme ne pjate me leter , per t'ua mpire yndyren. Pjaten per servirje e zbukurojme me sallate jeshile dhe domate sipas deshires shtojme edhe salce nga masa e kaqkavallit.

Makarona me Patate dhe me Sallam

Përbërësit:
1/2kg makarona,
1/2kg patate te qeruara,
200gr sallam,
250gr djathe,
1 luge rigon,
1 luge ereza te perziera,
vaj,
kripe dhe piper i zi.

Përgatitja:
Patatet e qeruara i presim ne kube dhe i ziejme ne uje te valuar.Patatet e ziera i derdhim ne kullojse dhe i shperlajme me uje te ftohte.
 Ne tenxhere tjeter me uje te valuar hedhim vaj dhe kripe dhe ne te i ziejme makaronat. Makaronat e ziera i derdhim ne kullojse dhe i shperlajme me uje te ftohte.
 Hedhim vaj ne enen e qelqit rrezistuese ndaj zjarrit. Ne ene e hedhim gjysmen e makaronave, siper hedhim patatet e ziera pastaj siper tyre hedhim sallamin e prere, ereza te perziera dhe rigon .Pastaj ne ene hedhim makaronat e mbetura dhe hedhim rigon.Siper makaronave, grijme djathin.Enene e veme ne furre, pjekim 29 minuta ne temperature prej 200 grade. Pjaten e zbukurojme me sallat jeshile , magdanoz dhe me gjera te tjera sipas shijes tuaj.

Torte Sirtaki

Përbërësit për pandispanjën:
14 veze
20 luge sheqer
14 luge arra te grira

Përbërësit për kremin:
3 pako sheqer vanilje
1/2 liter qumesht
150gr sheqer
5 luge miell
250gr shtalpe
14 luge sheqer
250gr sheqer pluhur
200gr arra te grira
200gr qokollate per gatim
200gr fiq te thata
200gr biskota

Për zbukurim:
1 pako krem pana
300ml shtalp

Përgatitja:
I thyejme vezet dhe i ndajme te bardhat nga te verdhat. Te bardhat i hedhim ne ene te madhe e te thelle, ndersa te verdhat ne ene tjeter. I rrahim te bardhat me mikser. Shtojme 20 luge sheqer. Pasi shkrihet sheqeri, e fikim mikserin. Ne ene hedhim 14 luge arra te grira dhe biskotat e grira. E shtojme edhe aditivin per brume. Perziejme me luge, derisa te fitojme nje mase homogjene. Pastaj, ne dy tava shtrojme nga nje leter dhe ne to derdhim nga gjysma e brumit per pandispanje. Tavat i veme ne furre. Pjekim 15minuta ne temperature prej 250 grade.
Nderkohe, e pergatisim kremin. Ne tenxhere ne zjarr e hedhim gati tere qumshtin. Shtojme 150gr sheqer dhe perziejme me telin e kuzhines. Ne qumeshtin e mbetur shtojme 5 luge miell dhe perziejme me tel. Duke perzier panderprere me tel, ne qumeshtin ne tenxhere e shtojme miellin e zbutur me qumesht. Pasi e fitojme dendesine e duhur, tenxheren e heqim nga zjarri. Te verdhat e vezes i rrahim me mikser. E shtojme sheqer vaniljen dhe 14 luge sheqer. Pasi shkrihet sheqeri, e fikim mikserin. Enen me krem e veme te zieje mbi avull. Pasi kremi e fiton dendesine e duhur, enen e heqim nga zjarri.
Ne enen per perzierje veme 250gr gjalp dhe 250gr sheqer pluhur. I rrahim me mikser, derisa gjalpi te filloje te shkumezohet. Pastaj, ne ene te thelle e veme kremin me miell dhe gjalpin e rrahur. Ne fund, ne ene e shtojme kremin me te verdhat e vezes. I rrahim me mikser, derisa te bashkohet masa.
Fiqte e thata i presim ne cope te imeta dhe i shtojme ne enen me krem. E copetojme qokollaten per gatim dhe e shtojme ne ene. Shtojme edhe 200gr arra te grira. I thyejme biskotat dhe i shtojme ne enen me krem. Perziejme me luge, derisa te bashkohet kremi.
Pandispanjat e pjekura i nxjerrim nga tavat dhe ua largojme letren. Pastaj, pandispanjat i veme njera mbi tjetrendhe presim nga nje e treta e tyre. Copen e pare me te gjere e veme ne derrasen per prerje. Siper veme nga kremi. Siper kremit i veme dy copet e prera, njera prane tjetres. Edhe siper tyre veme krem. Siper kremit e veme copen e dyte te madhe te pandispanjes. Edhe siper saj veme krem.
Pastaj, ne enen per perzierje e hedhim shtalpin dhe pluhurin per krem pana. I rrahim me mikser, derisa kremi pana te fitoje dendesine e duhur. Kremin pana e veme ne shiringen e kuzhines. Me ndihmen e shiringes, me krem pana i mbulojme pjeset anesore te tortes. Pastaj, me krem pana e zbukurojme edhe pjesen e siperme te tortes. Ne anen e rralle te rendes, siper tortes grijme qokollate per gatim.
Ju befte mire!

Mish Pule ne Menyre te Veqante

Përbërësit:
500gr stek pule (ose biftek)
100gr kaqkavall
1 buke e prere ne feta
2 veze
250gr shampinjona te marinuara te prera
1 koke qepe
2 karrota
250ml qumesht
200gr sallam
vaj
kripe dhe piper i zi

Përgatitja:
Karrotat i presim ne qereke per se gjati dhe i ziejme ne uje. I shtojme stekat e pules. Hedhim kripe dhe tenxheren e mbulojme me kapak.
Nderkohe, e grijme qepen, i presim shampinjonat ne cope te imeta dhe sallamin e presim ne kube. Ne vajin e nxehte ne tigan e skuqim qepen e grire. Pasi zbutet qepa, ne tave i shtojme shampinjonat e prera. Mishin dhe karrotat e ziera i presim ne kube dhe i shtojme ne tiganin ne zjarr. Hedhim kripe dhe piper te zi.
Ne ene te thelle i thyejme vezet dhe i rrahim me pirun. Ne enen me veze e shtojme qumeshtin. Hedhim kripe dhe piper te zi. Ne tave hedhim vaj dhe e perhapim me furqe ne tere brendine. Fetat e bukes i kalojme ne vezen me qumesht dhe i rendisim ne tave. Tiganin e heqim nga zjarri dhe e shtojme ne te shtalpen.
Siper fetave te bukes e hedhim sallamin e prere dhe siper tij e hedhim permbajtjen nga tigani. Edhe fetat e mbetura te bukes i kalojme ne veze dhe qumesht dhe i rendisim ne tave. Taven e veme ne furre. Pjekim 30minuta ne temperature prej 220grade. Taven e nxjerrim nga furra. Ne anen e shpeshte te rendes e grijme kaqkavallin siper fetave te bukes ne tave. Taven e kthejme ne furre. Pjekim edhe 10minuta ne temperature te njejte.
Pjaten per servirje e zbukurojme sipas deshires.

Pice Burek

Përbërësit:
1/2kg pete te gatshme,
300gr shampinjona (kerpuredha),
200gr sallam,
200gr kaqkavall,
200ml keqap,
150ml vaj,
50gr gjalpe,
vaj,
kripe dhe piper i zi.

Përgatitja:
Shampinjonat i presim ne fije te holla dhe i skuqim ne tiganin me vaj, ne tigan hedhim kriper dhe piper te zi.
Shampinjonat i hedhim ne kullose dhe i shtypim, per t'ua kulluar yndyren.Sallamin e presim ne kube,ne anen e ralle te rendes ne ene te thelle e grijme kaqkavallin. Shampinjonat, sallamin dhe keqapin i shtojme ne enen me kaqkavall. Ne tenxhere ne zjarr hedhim 150ml vaj. Taven e rrumbullaket e lyejme me gjalpe ,ne tave veme nje pete , duke i lene skajet e petes jashte taves. Peten e dyte e veme ne tave dhe i paltojme skajet ne bredi te taves , duke e tuteluar.Tenxheren me vajin e nxehte e heqim nga zjarri , me luge , hedhim nga vaji siper peteve ne tave, pastaj ne tave hedhim edhe dy pete te tuteluara edhe siper tyre hedhim vaje .Perseri veme dy pete te tuteluara hedhim siper vaj ,ne tave veme edhe nje pete te tutaluar ,siper saj me luge veme nga permbajtja e tenxheres . Pastaj ne tave veme edhe 5 pete te tuteluara , duke u hedhur vaj ,siper peteve hedhim permbajtjen e mbetur ,pastaj ne tave veme edhe 4 pete te tuteluara , duke u hedhur vaj.Skajet e petes se pare i mbeshtjellim ne brendi te taves, hedhim siper vaj .Taven e veme ne furre , pjekim 30 minuta ne temperature 225 grade.Byrekun e pjekur e presim ne 8 cope .Copet e byrekut i rendisim shkalle-shkalle ne pjaten per servirje.

Makarona Florentina

Përbërësit:
300gr makarona,
1/2kg spinaq,
250gr djathe,
5 veze,
150gr gjalpe,
150gr kaqkavall,
200ml shtalpe,
250ml qumesht,
vaj,
kripe dhe biber i zi.

Përgatitja:
Ne ujin e vluar ne tenxheren ne zjarr hedhim kripe dhe vaj dhe ne te i ziejme makaronat,tenxheren e mbulojme me kapak.Makaronat e ziera i hedhim ne kullojse dhe i shperlajme me uje te ftohte.
  Ne tenxhere tjeter me uje te vluar e kaurdisim spinaqin e pastruar dhe te lare. Spinaqin e kaurdisur e shperlajme me uje te ftohte dhe e kullojme me dore,pastaj e presim ne cope te imeta.
 Ne vok tave ne zjarr e veme gjalpin. Ne gjalpin e shkrire i skuqim makaronat, pastaj i shtojme edhe spinaqin dhe djathin e grire.Ne taven per pjekje hedhim vaj pastaj ne tave i veme makaronat me djathe dhe spinaq. Ne ene te thelle i thyejme vezet , i rrahim me pirun dhe i perziejme me shtalpe . Siper makaronave hedhim masen me shtalpe dhe veze. Taven e veme ne furre e pjekim per 20 minuta ne temperature 200grade. Taven e nxjerrim nga furra dhe siper makaronave e hedhim qumeshtin dhe kaqkavallin e grire.Taven e kthejme ne furre pjekim per 10 minuta ne temperature te njejte.
 Makaronat e pjekur i presim ne cope , pjaten per servirje e zbukurojme me dy gjethe sallate jeshile.Ne pjate veme dy cope nga makaronat e pjekur dhe siper makaronave e zbukurojme me keqap , zbukurimi perfundojme me 3 rrepka te kuqe te prera ne forme te lules, dhe me nje dege majdanozi.

Musake me Makarona

Përbërësit:
300gr makarona ,
300gr mish i grire,
3 karota,
1 domate,
80gr gjalpe,
100gr parmezan,
30gr miell,
1 luge ereza te perziera,
1 arre musakti,
300ml qumesht,
kripe dhe piper i zi.

Përgatitja:
Ne tenxhere me uje te vluar ne zjarr hedhim vaj me kripe dhe ne te ziejme makaronat.Makaronat e ziera i hedhim ne kullojse dhe i shperlajme me uje te ftohte. Ne vajin e nxehte ne tigan e skuqim mishin e grire. Pasi skuqet mishi, ne tigan i shtojme karotat e prera ne cope te holle, hedhim kripe , piper te zi dhe ereza te perziera pastaj e shtojme pak uje.
 Perziejme , ne tigan tjeter ne zjarr hedhim gjalpin. E shtojme miellin duke perzier me luge panderprere.
Ne vazhdim perziejme me tel kuzhine dhe e shtojme qumeshtin. E shtojme edhe arren e musaktit te grire dhe hedhim kripe. Pasi beshamel sosi e fiton dendesine e duhur, tiganin e heqim nga zjarri.
 Ne tave hedhim vaj dhe me furqe e lyejme tere brendesine e taves. Ne tave e veme gjysmen e makaronave.
Siper makaronave veme nga mishi i grire. Siper mishit veme beshamel sos . I veme makaronat e mbetura. Siper makaronave e veme mishin e grire te mbetur dhe beshamelin e mbetur dhe e hedhim parmezanin .Taven e veme ne furre. Pjekim 20 minuta ne temperature  prej 200 grade. Musaken e presim ne cope dhe e servirim , kurse sipas deshires e zbukurojme .

Role me Kokos

Përbërësit:
100gr kokos
350gr biskota te grira
50gr qokollate per gatim
2dl kafe e zier
120gr gjalpe
300gr sheqer pluhur
1 pako sheqer vanilje
100ml qumesht

Përgatitja:
Ne tenxhere ne zjarr e hedhim qumeshtin dhe gjalpin. PAsi shkrihet gjalpi, ne tenxhere shtojme sheqer vanilje dhe kokos. Pasi masa behet e dendur, tenxheren e heqim nga zjarri dhe e leme te ftohet.
Ne tenxhere tjeter ne zjarr hedhim pak uje. Siper saj veme nje ene tjeter dhe ne te e veme qokollaten te shkrihet mbi avull.
Ne nje ene te madhe e te thelle i hedhim biskotat e grira, sheqerin pluhur dhe kafene. Masen e ngjeshim me dore. Qokollaten e shkrire e shtojme ne ene. Perziejme me lugen e drurit qe te bashkohet masa dhe e leme te ftohet. Pasi ftohet, masen e nxjerrim nga ena dhe e veme mbi nje flete plastmasi. E rrafshojme me dore, e mbulojme me tjer flete plastmasi dhe e perhapim me petes me trashesi deri ne 1cm. Fleten e plastmasit e veme mbi siper, qe masa te mos ngjitet per petesen.. Pasi e perhapim masen, e largojme fleten e plastmasit.
Pastaj, masen e ftohur nga tenxherja e pare e derdhim mbi masen e hapur dhe e rrafshojme. Me ndihmen e fletes se poshtme te plastmasit e mbeshtjellim rolen. Rolen e veme ne frigorifer per t'u shtrenguar.
Me thike i presim copat me trashesi rreth 1cm. Copet e prera i rendisim ne pjaten per servirje. Sipas deshires mund tu hedhim miell kokosi mbi embelsirave.