• Tortë me tre krema

Tortë me tre krema

Përbërësit:

  • 300 g biskota
  • lëng portokalli (për biskotat zhytëse)

Për fil:

  • 12 vezë
  • 400 g sheqer pluhur
  • 300 g plazma të bluara
  • 400 g margarinë
  • 200 g çokollatë me qumësht
  • 200 g çokollatë me qumësht të bardhë

Për dekorimin:

  • 1/2 salcë kosi e ëmbël

Përgatitja:

Zhyt biskotat në lëng dhe rregullojini në një tabaka.

Ndani të verdhën e vezëve nga të bardhat e vezëve, më pas tundni të verdhat e vezëve me 200 g sheqer pluhur dhe avull.

Tundeni të bardhat e vezëve me 200 g sheqer pluhur.

Shtoni plazmat në të bardhat e vezëve dhe përzieni me një procesor ushqimi për tu kombinuar.

Skuqeni margarinë derisa të shkrihet dhe e kombinoni me të verdhën e vezëve.

Kombinojeni përzierjen e margaritës dhe të verdhës së vezës me përzierjen e  të bardhës dhe vezëve me plazma, pastaj rrihni gjithçka mirë.

Ndani përzierjen në dy pjesë, pastaj shtoni çokollatën e shkrirë me qumësht në një pjesë.

Në pjesën e dytë, shtoni çokollatë të bardhë të shkrirë.

Aplikoni çokollatë me qumësht duke mbushur biskotat.

Pastaj, mbi mbushjen me çokollatë me qumësht, vendosni mbushjen me çokollatë të bardhë.

Mbështillni tortën me krem.

Receta të ngjajshme...