• Torte me Arra dhe Rrush të Terur

Torte me Arra dhe Rrush të Terur

Perberesit:
4veze,
2 filgjana (t’neskafes),
sheqer,
1 filgjan arra te bluara,
1 pako rrush te terur,
2 filgjana qumsht,
1 filgjan vaj,
3 filgjana  miell,
1 pluhur per pjekje (peciv ).
                   
 Kremi:
1 pudink vanilje,
2 filgjana qumsht,
4 luge (ushqimit) sheqer,
gjysme gjalpe (margarine).          
                                   
Pergatitja:
Ne fillim rrahim vezet me sheqerin 10minuta me mikser shtojm vajin, qumeshtin, arrat, rrushin e terur, pluhurin per pjekje dhe ne fund miellin. Masen e pergatitur e hedhim ne nje tepsi te lyer me vaj. E pjekim 30 min ne temp.180grad. Ne anen tjeter hedhim qumeshtin dhe margarin mbi zjarrin deri sa te shkrihet margarin pastaj hedhim edhe sheqerin dhe ne fund pudinkun dhe e leme te vloj deri sa te trashet e largojme nga zjarri dhe e leme te ftohet. Pasi peta te piqet e lyejme mbi me kremin e ftohur duke e rrafshuar me luge kuzhine. Dekorimi sipas deshires ne kete rast eshte me qokollate kuzhine ne rende dhe me kokos dekorativ(me ngjyr). Faleminderit per mirkuptim!

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. Myron Charon says:

    I love reading through and I conceive this website got some genuinely useful stuff on it! .

Leave a Reply