• Sallatë gjermane me patate

Sallatë gjermane me patate

Perbersit:

400 gr patate të vogla
1 qepë
1 molla të tharta
10 kastraveca në turshi
1 lugë gjelle majonez
1 lugë gjelle jogurt
1 lugë çaji mustardë
gjysmë tufe majdanoz
kripë dhe piper i zi.

Pergatitja:

Vloni patatet deri sa të zbuten. Ndërkohë, pritni të gjitha perimet mirë dhe kombioni të gjithë përbërësit e mbetur.

Shtoni patatet tek masa e perimeve kur të jenë ftohur. Përzini mirë por me ngadalë. Guten Appetit.

Ju befte mir!

Receta të ngjajshme...

3 Responses

  1. You have noted very interesting details! ps nice internet site.

  2. Major thankies for the post. Fantastic.

  3. I’ve been absent for some time, but now I remember why I used to love this website. Thank you, I will try and check back more frequently. How frequently you update your web site?

Leave a Reply