• Sallatë me makarona

Sallatë me makarona

Perbersit:

 • 1 tas tranguj te vegjel turshi
 • 1 tas karrota
 • 1 tas bizele
 • 1 tas patate
 • 1 gotë të çajit majonez
 • 3 tasa jogurt
 • 1 makarona
 • 1 lugë të gjellës kripë.

Pergatitja:
Makaronat i vendosni në një tenxhere për zierje, duke i zier makaronat bizelën, karrotën dhe patatet i vendosni në një tigan për fërgim.

Pas zierjës së makaronave, i vendosim në pjatën kryesore dhe e përziejmë me të gjithë përbërësit.

Ju bëftë mirë!

Receta të ngjajshme...

2 Responses

 1. Janey Kujala says:

  I like this weblog very much, Its a really nice situation to read and get information. “I look upon every day to be lost, in which I do not make a new acquaintance.” by Samuel Johnson.

 2. Very well written information. It will be beneficial to everyone who usess it, as well as yours truly :). Keep up the good work – for sure i will check out more posts.

Leave a Reply