• Sallatё me vezё

Sallatё me vezё

Përbërësit:

  • 2 koka sallate jeshile,
  • 2 vezë të ziera,
  • kripë,
  • lëng limoni,
  • vaj.

Hapat:

Sallata pastrohet, lahet dhe pritet nё feta, vezёt qёrohen, hiqen tё verdhat dhe tё bardhat priten nё feta.

Pёrzihen mirё me sallatё, tё verdhat e vezёve shtypen me njё pirun, shtohet kripё, lёng limoni dhe vaj pёr shije.

Pёrzihet gjithçka mirё, hidhet mbi sallatё, lehtё pёrzihet dhe shёrbehet menjёherё me peshk ose me mish.

Receta të ngjajshme...