• Sallatё me qepё tё reja

Sallatё me qepё tё reja

Përbërësit:

  • 2 tufa qepë të reja,
  • 150 gr djathë,
  • 3 decilitra kos,
  • gjysmё tufe majdanoz,
  • kripë,
  • piper.

Hapat:

Qepёt pastrohen dhe priten imёt me gjithё gjethe, shtohet kripё dhe lihet tё qёndrojё 10 minuta.

Shtohet djathi, kosi, majdanozi i copёtuar dhe piperi i zi.

Tё gjithё pёrzihen mirё dhe derisa tё shёrbehet qёndron nё frigorifer.

Receta të ngjajshme...