• Kek me rrush të thatë

Kek me rrush të thatë

Përbërësit:

  • 4 vezë
  • 100 g sheqer
  • 1 gotë miell 200 g
  • grizë
  • livore limoni
  • 150 g rrush të thatë
  • 100 ml. vaj
  • 1/2 pluhur pjekje
  • sheqer vanilje
  • sheqer pluhur

Përgatitja:
Rrihni vezët me sheqer, shtoni të gjithë përbërësit e listuar dhe piqeni biskotën në 200 gradë C për 35 minuta. Torta e pjekur spërkat me sheqer pluhur.

Pritini derisa të ftohet dhe pastaj priteni në copa.

Torta është fenomenale shumë e butë dhe e këndshme!

Receta të ngjajshme...