• Krempite

Krempite

Përbërësit:

  • 2 peta të gatshme
  • 2 litra qumësht
  • 10 vezë
  • 10 lugë sheqer
  • 10 lugë të mesme të verdhë veze
  • 6 sheqer vanilje
  • 10 lugë shumë të mbushura miell
  • 400 g qershi

Për një mbushje më të ëmbël:

  • Shtoni edhe 5 lugë të tjera sheqer në qumësht

Për dekor:

  • Sheqer pak pluhur

Përgatitja:

Përdorni petët e gatshme
Për të përgatitur mbushjen, së pari ndani të verdhën e vezëve nga të bardhat e vezëve në dy tas. Së pari, shtoni gradualisht sheqerin në të bardhat e vezëve dhe rrihni me mikser derisa të formohet shkumë.

Pastaj shtoni sheqerin dhe sheqerin e vaniljes në të verdhat dhe përzieni. Pastaj shtoni miell dhe rreth 3 dl qumësht të marrë nga sasia e përgjithshme e qumështit, dhe përzieni mirë me një mikser.

Sillni pjesën tjetër të qumështit në një tenxhere, pastaj derdhni të verdhat e vezëve të rrahura, duke i trazuar vazhdimisht. Kur e gjithë përzierja vlon, zvogëloni nxehtësinë në një temperaturë të ulët dhe zijeni duke e përzierë gjatë gjithë kohës, për rreth 10 minuta. Më pas hiqeni nga nxehtësia dhe shtoni të bardhat e vezëve në kremin e nxehtë, pastaj butësisht përzieni me kujdes me një procesor ushqimi për të kombinuar gjithçka.

Shtrydhni qershitë nga lëngu i tepërt.

Lëreni mbushjen të ftohet në temperaturën e dhomës, pastaj vendosni petët në një tepsi katrore me të thellë dhe derdhni gjysmën e mbushjes. Tani rregulloni qershitë e kulluara, pastaj derdhni gjysmën tjetër të mbushjes. Vendosni një petë të tërë mbi mbushjen.
Në fund spërkateni me sheqer pluhur.

Lëreni në temperaturën e dhomës që të ftohet mbushja, më pas vendoseni në frigorifer.

Shijojeni!

Receta të ngjajshme...