• Receta e bukës me vezë në stilin e nënës

Receta e bukës me vezë në stilin e nënës

15 min 4 servime

Pëebërësit:

  • 1  bukë
  • 4 vezë
  • 1/2 gotë qumështi
  • 1 lugë çaji kripë
  • 1 lugë çaji piper të zi
  • 1 lugë çaji piper të kuq të bluar

Për të skuqur:

  • vaji

Përgatitja:

Thyejini vezët në një enë  të sheshtë, shtoni qumështin dhe erëzat  rrihni mirë me një tel.

Merrni fetat e bukës dhe futeni  në  përzierjen me veze futeni në të dy anet.

Në vajin e ngrohur në tigan, skuqni bukën e lyer me vezë në të dy anet.

shërbejeni të nxehtë. Të bëftë mirë!

Receta të ngjajshme...