• Reqel me trëndafila

Reqel me trëndafila

45 min 2 servime

Përbërësit:

  • 200 gram petale me trëndafila aromatik
  • 2 gota sheqer
  • 1⁄2 lëng limoni
  • 2 gota ujë

Përgatitja:

Ekstraktoni gjethe të kalbura dhe të thata midis petals të trëndafilit. Pritini petalet e trëndafilit nga pjesa e bardhë në fund. Lani me kujdes gjethet tuaja nëpër ujë disa herë.

Lyjeni gjethet e tepërta të petals të trëndafilit që keni larë.

Vendoseni në një tigan të thellë. Spërkateni me sheqer dhe lëreni brenda natës.

Zijeni sheqerin dhe gjethet e trëndafilit, të cilat kanë lëshuar ujin ditën tjetër, me ujin në nxehtësi të ulët.

Kur të fillojë vlimi, shtrydhni lëngun e limonit dhe vazhdoni gatimin derisa të bëhet i butë. Llokoçis në këtë mënyrë, gatuajeni për rreth 20 minuta. Pastaj hiqeni atë nga shporeti dhe përzieni në temperaturën e dhomës.

Ndani atë në kavanoza dhe mbajeni të mbyllur plotësisht.

Receta të ngjajshme...