• Role pa pjekje për 10 minuta

Role pa pjekje për 10 minuta

10 min 10 servime

Përbërësit:

  • 2 pako biskota (2 pako të vogla)
  • 2 lugë kakao
  • 1 filxhan sheqer pluhur
  • 1 filxhan qumësht

Përgatitja:

2 pako me biskota i bluajm në blender.

I vendosim biskotat në një enë dhe shtojmë qumështin, kakaon dhe sheqerin pluhur dhe i përzijem mirë.

Hedhni masën në letër plastmasi dhe bëni role.

Ngrini rolen  në frigorifer dhe shërbejeni duke e dekoruar me çokollat të shkrirë.

Receta të ngjajshme...