• Sallatё me lakёr tё kuqe

Sallatё me lakёr tё kuqe

Përbërësit:

  • 1 laker e kuqe,
  • 1 gotё jogurt,
  • hudhër,
  • limon,
  • kripë,
  • arra.

Hapat:

Lakrёn e kuqe grini nё copa tё vogla, pёrzieni pak me limon.

Lakra gjatё pёrzierjёs do tё pёrfitojё njё ngjyrё tё mirё, pastaj ia shtojmё kripёn, hudhër, jogurtin dhe arrat.

E pёrzieni e gjithё sallatёn dhe e vendosni nё pjatёn kryesore, kjo sallatё preferohet tё konsumohet gjatё stinёs sё verёs pёr shkak tё vitaminave qё i posedon.

Ju bёftё mirё!

Receta të ngjajshme...