• Sallatë me fasule të ziera

Sallatë me fasule të ziera

Perbersit:

  • 2 gota fasule të ziera
  • jogurt
  • majonez
  • 3-4 fije qepë
  • 2 hudhra
  • 2-3 tranguj turshi
  • vaj vegjetal.

Pergatitja:

Fasulën e zier e shtypëni pak, përmbi ia hedhni jogurtin, majonezin, hudhrën e shtypur.

Qepën dhe trangujtë turshi i preni në copa të vogla, ia shtoni kripën dhe e përzieni e gjithë glazurën.

Përmbi ia shtoni vajin vegjetal, zbukurimin e bëni me disa copa të specave dhe koperin.

Ju bëftë mirë!

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply