• Tortë akullore

Tortë akullore

Përbërësit:

  • akullore të gatshme vanilje, çokollatë dhe luleshtrydhe
  • 300-400 g luleshtrydhe
  • 500 ml salcë kosi e ëmbël
  • 50 g sheqer pluhur
  • 250 g djathë krem
  • 100-150 g biskota

Për dekorimin:

  • 100 ml salcë kosi e ëmbël
  • 5- 6 copë luleshtrydhe me çokollatë
  • 50 g çokollatë e shkrirë
  • pak shurup luleshtrydhe

Përgatitja:

Përhapni bukur letër plastmasi dhe shtrini dhe rregulloni topat pranë njëri-tjetrit – vanilje – luleshtrydhe – çokollatë etj.

Shtrëngoni bukur letren e tejdukshme nga të dy skajet dhe shtypni gjithashtu topat e akullores pak pranë njëri-tjetrit, në mënyrë që të mos ketë hapësirë ​​midis tyre. Vendosni salcën * akullore * të mbështjellë në këtë mënyrë në frigorifer dhe prisni që gjithçka të vendoset bukur.

Lani luleshtrydhet, pastroni ato dhe prerë ato në feta, pastaj mbuloni pjesën e poshtme dhe anët e tepsis drejtkëndëshe me to, të cilat i kemi mbuluar më parë me me letër plastmasi. rrini kremin e ëmbël me djath krem ​​dhe sheqer pluhur.

Vendosni 1/2 të përzierjes së kremës së ëmbël të mbi luleshtrydhet. Përhapni me kujdes topat e akulloreve të ngrira mbi këtë, pastaj mbuloni gjithçka me salcën e mbetur të ëmbël.

Rregulloni biskotat mbi të. Vendosni gjithçka në frigorifer për 6-8 orë (mundësisht gjatë natës).

Pas kësaj kohe, kthejeni tortën në një tabaka shërbyese dhe duke e larguar nga tepsia.

Dekorojeni sipas dëshirës me salcë kosi të ëmbël, luleshtrydhe në l çokollate .

Receta të ngjajshme...