• Tortë me biskota

Tortë me biskota

35 min 8 servime

Përbërësit:

  • 2 pako biskota
  • 1 pako puding kakao
  • 1 litër qumësht

Për sipër:

  • 1 pako Shllag  embelsire
  • 1.5 gota çaji ujë
  • 2 lugë kakao
  • 4 lugë fëstëk
  • 4 luleshtrydhe

Përgatitja:

Përzieni 1 puding të gatshëm me qumësht dhe gatuajeni derisa të trashet dhe lërini të ftohen.

Rrihni kremin e rrahur me 1.5 gota çaji derisa të errësohet dhe ftohet derisa të përgatisni tortën.

Vendosni biskotat në të cilat vendosni afërsisht 1 lugë puding çokollate në njërën anë të kallapit të tortës , një nga një. Pjesa me puding duhet të jetë gjithmonë përballë brenda.

Pasi të vendosni të gjitha biskotat në kallap , derdhni pudingun e çokollatës së mbetur mbi biskota dhe përhapeni. Në këtë mënyrë, lëreni të pushoj në frigorifer për rreth 2 orë.

Merrni tortën nga frigoriferi

Përhapeni  kremin me një shpatull në mënyrë të barabartë në të gjithë sipërfaqet e dukshme të tortës.

Lejoni që kremi i rrahur të ngurtësohet në tortë për 1 orë .

Pasi torta juaj të dalë nga frigoriferi, spërkateni me kakao dhe shërbejeni me garniturë me fistikë dhe luleshtrydhe të prera në gjysmë.

Receta të ngjajshme...